Rékasi Attila

2007-től vagyok főállású fotóművész, kiállítás-szervező. 2000 és 2007 között szabadúszó alkotóként dolgoztam kiállítási projektjeimen. 1993 óta szól az életem a fotográfiáról, fotóművészetről. Már gyermekként is a „különc” és a „deviáns” jelzőket aggatták rám, én pedig azóta is annak örülök, hogy nem vagyunk egyformák. Egyszerre több művészeti koncepción is dolgozom, digitális fotómontázsaim a képzőművészet világába vezetnek, grafikai jellegűek. 1999 óta vagyok a Debreceni Fotóklub alkotó tagja, sok mindent (hideget-meleget) megéltem ez évtized alatt, ma már azt mondom a sors így akarta! Meghatározó volt életemben és művészi pályámon a Marczin István művészetszociológus által vezetett Hajdúsági Nemzetközi Művésztelepen való sikeres szereplésem, 6 éven keresztüli állandó részvételem. Alapító tagja vagyok a budapesti Caffart Képzőművészeti Egyesületnek, ahol kilenc festőművész kollégával együtt rendezünk kiállításokat. Örülök, hogy a Debreceni Fotóklub végre az általam is régóta szorgalmazott útra lépett és egyesületként működik. Akit az életrajzi adataim vagy „neadjisten” a képeim érdekelnek:
www.rekasiattila.webleg.hu

M.E. - Akt-I M.E. - Angyal T.V.L. - Talány T.V.L. - Szépasszonyok