Varga József

A fotózással még ipari iskolás koromban ismerkedtem meg. 1974–ben vettem az első fényképezőgépemet, egy Ljubityel 2 fényképezőgépet, amit 3 év múlva sikerült lecserélnem egy Praktica Super TL analóg és egy Yashica Mat-124 fényképezőgépre. Szakkönyvekből, szaklapokból autodidakta módon fejlesztettem fényképezési ismereteimet.
2004-ben vásároltam az első digitális fényképezőgépet, egy kis kompakt fényképezőgépet, amellyel a környezethez és a fényképezéshez való viszonyom jelentős átalakuláson ment keresztül.
1995-ben lettem a Debreceni fotóklub tagja.
2008-tól kezdődően különböző fotópályázatokra küldöm a képeimet, amelyek közül több is kiállításra került.

Témáim: tájak, városok, természet közül azok, amelyek fotózásához a felszerelésem megfelelő, valamint a megyénkben zajló események dokumentálása. De a fotózás többi ágát is kipróbálom, ha lehetőségem van rá.

Kiállításaim:
2008.05.09 MARGITA (Ro)